Відкритий урок у 10 класі з російської мови Ім`я іменник і прикметник

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Відкритий урок у 10 класі
«Ім'я іменник. Прикметник »

Тема: Ім'я іменник. Прикметник. (Повторення)
Цілі: повторення і закріплення вивченого матеріалу;
формування досвіду виконання видів розбору;
виховання інтересу до книги, читання, казці.
Наочність: текст, діаграма Венна, кластер, клас розділений на 3 групи.
Хід уроку:
І. Організаційний момент: вітання звіт чергового повідомлення ТЦУ
ІІ. Перевірка домашнього завдання: творча робота (твір).
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу:
ІІ. Робота з підручником:
(Стор., 96, упр. 138) Прикметники однини поставте у множині. Підберіть до них іменники. Однією рискою підкресліть закінчення прикметників з твердою основою, двома - закінчення з м'якою основою. Назвіть орфограми.
Сучасний - сучасні (сучасна молодь)
Міжнародний - міжнародні (відносини)
Офіційний - офіційні (офіційний вердикт)
Світовий - світові (якості)
Науковий - наукові (розробки)
Культурний - культурні (спадщини)
Стародавній - стародавні (пам'ятники)
Зимовий - зимові (палаци)
Хімічний - хімічні (зброї)
Фізічнскій - фізичні (фізична тяжіння)
Різнобічний - різнобічні (різнобічний розвиток)
Могутній - могутні (могутня держава)
Живий - живі (живий організм)
Систематичний - сістіматіческіе (систематичне заняття)
Алфавітний - алфавітні (алфавітний порядок)
Предметний - предметний (предметна зв'язок)
Глобальний - глобальні (глобальні зміни)
Громадський - громадські (думку)
Правопис. 1. З про време нн ий - пишемо зі тимчасовий, зі - приставки са не буває (правопис прставок), у суфіксі дві - нн-, тому що суфікс - Енн - через дві - нн - (одна і дві букви - н-в суфіксах прикметників); Про Офіційні - перша літера о - непроверяемая голосна в корені; Світ ів ій - ОВ - суфікс, суфікса ав не буває; різн про стор ОНН ий - перша буква О - сполучна голосна, друга літера о - перевірочне слово - сторони (перевіряється безударна голосна в корені), - нн - на стику кореня на н і суфікса - н-; жи вої - жи-ши через і, голосні після шиплячих.
Вправа 140. Спишіть, вставляючи пропущені закінчення прикметників. Визначте їх число, відмінок і синтаксичну функцію. Що цікавого дізналися з тексту? Озаглавьте його.
Мн.ч., в.п.
Які?
Х У 1895 році Олександр Степанович Попов застосував електромагнітно ті хвилі для передачі сигналів на відстань і заклав цим початок новій галузі техніки - радіотехніки.
На початку ХХ століття, в 1900 році, російський вчений Петро Миколайович
Одн. СР р. в.п. х
Лебедєв продемонстрував всьому світу велике відкриття. Він довів, що
Мн.ч., в.п. х
світло чинить тиск на тверді тіла. Десятьма роками пізніше Лебедєву вдалося виміряти тиск світла. Одн., ж.р., р п х
Ці нові відкриття були результатом довгої і наполегливої ​​роботи.
ІІІ. Робота з текстом.
1. Читання тексту «Казки» (заздалегідь надрукувати, роздати листочки).
2. Робота зі словником.
3. Відповіді на запитання.
Казки
Казка - дивовижне явище в російській національній культурі, що відбиває народне уявлення про добро і зло, справедливості, шляхетність, вірності. Казка завжди стверджує добро. Це - чудовий вигадка, гра фантазій. «Що за чудо ці казки! Кожна є поема! »- Так захоплено відгукувався Пушкін про російських народних казках, почутих і записаних ним зі слів няні Аріни Родіонівну. Вони глибоко чіпали поета своєю чарівною красою, пушкін переказав їх в поетичній формі легко, невимушено і натхненно. Ці рядки запам'ятовуються без особливих зусиль, і ми пам'ятаємо і любимо їх з дитинства. Всі ми виросли з цими казками, з ними ростете ви, і будуть рости ваші діти - казки непідвладні часу.
1. Робота зі словником (за Ожеговим).
2. Відповіді на питання:
Визначте тип і стиль тексту.
Про що цей текст?
Коли ви вперше познайомилися з казками?
Як ви ставитеся до казок?
Назвіть свої улюблені казки.
Чому вчить цей текст?
3. Виконання завдань.
1. Випишіть з тексту 5 словосполучень «іменник + прикметник», складіть їх схему, визначте спосіб зв'язку і вкажіть в чому вони узгоджені.
2. Провідміняйте підкреслені словосполучення.
3. У дошки учень виконує морфологічний розбір іменника про добро.
4. - Лексичний розбір слова великий.
5. - Фонетичний розбір слова казка математичним способом.
6. - Комплексно-ступінчастий розбір слова народних.
Од. ч., пор. р., і .. п. од. ч., дружин. р., п.п. од. ч., чоловік. р., і.п.
Х Х х
1. Дивовижне явище, в національній культурі, чудовий вигадка,
Мн.ч., п. п. одн., дружин. р., тв. п.
Х х
про народних казках, чарівною красою.
2. І.П. що? російська культура, поетична форма
Р.п. чого? російської культури, поетичної форми
Д.п. чому? російській культурі, поетичній формі
В.п. що? російську культуру, поетичну форму
Т.п. чим? російською культурою, поетичною формою
П.п. про що? про російську культуру, про поетичній формі.
3.О добро 3 - про що?, Ім'я іменник, тому що позначає предмет;
Н \ ф. Ласкаво;
В.п.: 1. неживе
2. загальне
3. СР р.
4. ІІ скл.
Н.п.: од. ч., пр. п.; подання (про що?) про добро - у пропозиції доповнення.
4. Великий, 1. Дуже великий, величезний. 2. Видатний за своїм значенням, впливом, гідності. 3. Перевищує звичайний рівень в будь-якому відношенні. 4. Більшого розміру, ніж потрібно. 5. У складі ралічних назв і термінів.
У даному випадку слово вжито в другому значенні.
Утворено від загальнослов'янського вель - великий.
Синоніми: видатний, чудовий, блискучий, яскравий, геніальний.
AND (AVERAGE ()) \ # "# # # 0,00"
5. Дано: казка 1 - [СкаСка] - O = ─ ─
2 [2 а]
Рішення: 6 O = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─;
4 [2 с, 2 к]
І. бувають ударні, ненаголошені
1 [а] ударний
2 [2а] = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─
1 [а] безуд.
ІІ. 1. Бувають глухі, дзвінкі
4 [2с, 2к] глухі
4 = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─;
Ø дзвінкого
2. бувають тверді, м'які
4 [2с, 2к] тверді
4 = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─;
Ø м'якого
3. бувають парні, непарні
4 [2с, 2к] парні
4 = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─;
Ø непарного
6. Комплексно-ступінчастий розбір слова народних:
народних (Про казки)
1. відповідає на питання яких?
2. позначає ознаку предмета;
3. початкова форма: народний;
4. П \ п.: відносне;
5. Н \ п.: повна форма, мн. ч., п.п.;
6. склад слова: закінчення - их; основа народн,
корінь народ - (ОКС: народ), суфікс - н -;
7.многозначное: у Ожегова 4 значення (тут:
належить народу)
2  [2 а]
8. 6 O = ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─;
4 Δ [2 с, 2 к]
9. 3 складу: на-род-них;
10. 2 способи перенесення: 1. на - 2. народ -
рідних; них.
7. - Синтаксичний розбір речення Великий Олександр Пушкін захоплено відгукувався про російських народних казках, почутих і записаних ним зі слів Аріни Радионовна. (Повеств., невоскл., Просте, двусост., Повне, поширення., Ускладнене відокремленими однорідними означеннями (почутих і записаних), соед. союзом і).
8. Перевірка завдань.
ІҮ. Для закріплення знань, учні відповідають на тестові питання.
Ү. Заповнення карти позначок:
- Відповідає тому, що я знав
─ - відрізняється від тієї, що я знав
+ - Інформація є для мене новою
? - Дивує мене, хочу дізнатися побільше
ҮІ. Д \ з.: Стор 119, «Перевір себе».
ҮІІ. Підсумок, оцінка.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Розробка уроку
22.9кб. | скачати


Схожі роботи:
Урок російської мови в 3 му класі
Урок російської мови в 3-му класі
Відкритий урок математики у 2 У класі на тему Усна додавання і віднімання в межах 100
Інтерактивний урок з російської мови
План конспект уроку семінару з російської мови в 11 класі на тему Лі
Іменник як частина мови
Урок літератури в комп`ютерному класі
Тематичне планування уроків німецької мови в 5 класі
Розвиток граматичних навичок при використанні ігор на уроках німецької мови в шостому класі
© Усі права захищені
написати до нас